himalaya-online.cz

+420 773 660 761

Himalyo Tibet Lady 60 kapslí

  • Himalyo Tibet Lady 60 kapslí
Právě s prohlíží 1 zákazníků

Himalyo Tibet Lady 60 kapslí

Hi10

467 Kč
Cena bez DPH: 406 Kč

Popis produktu

Přírodní produkt himalájské medicíny vyvinutý pro ženy a jejich specifické potřeby. Obsahuje kombinaci rostlinných extraktů z plodů rakytníku tibetského a brusinky kanadské s probiotickým komplexem. 

Složení 1 kapsle: bio extrakt z plodu rakytníku tibetského (standardizováno na vysoký obsah omega 3–6–9) 200 mg, bio extrakt z plodu brusinky kanadské (standardizováno na vysoký obsah proanthokyanidinů PAC) 200 mg, probiotický komplex 5 mg (Lactobacillus acidophillus 2× 1011 CFU, Bifidobacterium bifidum 3× 1011 CFU, Lactobacillus plantarum 4× 1011 CFU, Lactobacillus rhamnosus 2× 1011 CFU, Lactobacillus fermentum 2× 1011 CFU, Lactobacillus reuteri 2× 1011 CFU), rostlinná kapsle (HPMC), plnivo – rostlinný stearan hořečnatý (10 mg)  

Doporučené dávkování: 2 kapsle 2 krát denně.  

Upozornění: Není určeno pro děti do 3 let. Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10-25 °C. Ukládejte mimo dosah dětí.  

Čistá hmotnost balení: 30 g  


LAKTOBACILY

Pro správné fungování lidského organizmu je nutná zdravá a optimálně fungující střevní mikroflóra, která chrání tělo před nemocemi. V kondici ji pomáhají udržovat účinná probiotika, zejména laktobacily.

Laktobacily jsou bakterie mléčného kvašení. Dokážou osídlit zažívací trakt, čímž zlepšují prostředí střevní mikroflóry. Pomáhají při prevenci a léčbě průjmových onemocnění, snižování hladiny cholesterolu, tlumení alergií a ekzému, zmírňují zácpu a nadýmání a jsou cennou pomocí při prevenci a podpůrné léčbě zánětlivých střevních onemocnění.

Kromě střevní mikroflory tvoří laktobacily slizniční flóru vagíny žen ve fertilním věku. Jedná se o směs laktobacilů, která bývá nazývaná Döderleinův laktobacil. Tyto bakterie vytváří kyselé prostředí vagíny fermentací glykogenu z rozpadajících se epitelií na kyselinu mléčnou. Nízké pH chrání sliznici před osídlením jinými mikroorganismy. Kromě toho můžou produkovat H2O2, kterým také inhibují jiné bakterie. Přispívají tedy významně k udržení vaginální rovnováhy. Jelikož množství laktobacilů je závislé na dostatečné sekreci estrogenu, mohou hormonální poruchy a menopauza způsobit vznik kolpitidy (zánětu vnitřních rodidel).  

BRUSINKA KANADSKÁ (standardizováno na vysoký obsah proanthokyanidinů PAC)  

Již po mnoho staletí je brusinka známá svými blahodárnými účinky na močové ústrojí a je využívána při léčbě a prevenci chorob močového měchýře nebo symptomech s nimi spojených. Pravidelná konzumace byla doporučována pro snížení rizika opakovaných infekcí močového traktu, byl jí připisován preventivní účinek v případech opakovaných zánětů močové trubice.

I dnešní medicína si je plně vědoma přínosu brusinky jako přírodního prostředku k léčbě a prevenci zánětlivých chorob močového traktu a snížení výskytu zánětů močových cest. Obsahové látky brusinky kanadské mají prokázaný diuretický účinek a významný  protizánětlivý účinek v močovém traktu. Chrání tkáň močového měchýře a podporují jeho hojení.  Protizánětlivý efekt obsahových látek plodů brusinky kanadské se obecně popisuje skrze antibakteriální účinek mechanismem odchlipování patogenních bakterií z epitelu močových cest, měchýře a dalších orgánů, čímž dochází k úlevě snížením  otoků, bolesti a zánětu v systému. Škodlivé bakterie se nejsou schopny řádně usadit, množit se na zdravé tkáni a šířit mikrobiální infekci včetně pacientek, u nichž byla prokázána odolnost.

Plody brusinky kanadské obsahují také látky, které disponují antioxidačním účinkem. Ty omezují produkci škodlivých volných radikálů v prostředí tkáně.

Lidoví léčitelé doporučují užívání brusinky kanadské také v případě běžného nachlazení nebo chřipky. Dostupné jsou zdroje popisující pozitivní efekt obsahových látek brusinky u koronárních nemocí srdce,  žaludečních vředů, ledvinových kamenů, zvýšeného cholesterolu, únavového syndromu,  metabolického syndromu a výpadků paměti.  

PROANTHOKYANIDINY PAC

Mají pozitivní účinky na kardiovaskulární a imunitní systém. Patří do skupiny flavonoidů, rostlinných metabolitů, které se mohou nacházet v různých částech rostlin. Někdy jsou označovány jako vitamin P, ačkoliv se o vitamíny nejedná. Jedná o silné antioxidanty, které přispívají ke zvýšení nespecifické imunity organismu.

Velkým přínosem je jejich působení proti bakteriím Escherichia coli při infekcích močových cest. Mechanismus tohoto působení spočívá v tom, že adherují (“přilepí se”) na bakterie, znemožní jim tak usadit se na stěnách sliznice močových cest. Pokud se baktérie nemohou uchytit, jsou vyplavovány močí. Ve vyšších dávkách je možné PAC užívat i jako doplněk při léčbě již probíhajících infekcí urogenitálního traktu. Působí i u bakteriálních kmenů rezistentních na antibiotika. PAC dále přispívají k lepší elasticitě cév, mají příznivý vliv na trávení a všeobecně dobře působí na zdravý stav močového ústrojí a ledvin.  

OMEGA 3-6-9 MASTNÉ KYSELINY

Omega mastné kyseliny jsou pro člověka nesmírně důležité a protože si tělo mnohé z nich nedokáže samo vytvořit, je nutné je přijmout v potravě a doplňcích. V těle zastupují několik nezbytných funkcí, které mají vliv na celkové zdraví člověka. OMEGA-3 mastné kyseliny se řadí mezi polynenasycené mastné kyseliny klasifikováné jako esenciální, což znamená, že je musíme získávat ze stravy, protože si ji naše tělo nedokáže samo vyrobit. K nejznámějším omega-3 mastným kyselinám patří ALA, EPA a DHA kyseliny. Všechny z nich jsou pro lidské tělo nenahraditelné. ALA kyselina pomáha udržovat normální hladiny cholesterolu. EPA a DHA kyseliny přispívají k udržení správné funkce mozku,  k udržení dobrého zraku, ke správnému fungování srdce, regulují krevní tlak a udržují normální hodnoty triglyceridů v krvi. OMEGA-6 mastné kyseliny jsou polynenasycené tuky, které lze získat pouze z vnějších zdrojů a hrají důležitou roli v udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Hrají klíčovou roli ve fungování mozku, potřebné jsou pro normální růst a vývoj.  Stimulují růst a obnovu kůže a vlasů, podporují zdraví kostí a reprodukční soustavy a regulují metabolismus. Mohou snižovat bolesti, otoky a ranní tuhnutí kloubů při revmatoidní artritidě. V kombinaci s omega-3 pomáhají snižovat vysoký krevní tlak. Osoby s nedostatkem esenciálních mastných kyselin (omega-3 a omega-6) jsou náchylnější k úbytku kostní hmoty.

OMEGA-9 mastné kyseliny jsou takzvané mononenasycené tuky, které ale nejsou označovány jako esenciální, čili lidské tělo si je umí vyrobit z omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Mají různé důležité funkce v našem metabolismu. Posilují obranyschopnost a podporují imunitní systém v boji s patogeny. Mají pozitivní vliv na aterosklerózu a zdraví kardiovaskulární soustavy.

Doporučené produkty