himalaya-online.cz

+420 773 660 761

MycoMedica Reishi 90 kapslí

 • MycoMedica Reishi 90 kapslí
Právě s prohlíží 12 zákazníků

MycoMedica Reishi 90 kapslí

MY06

690 Kč
Cena bez DPH: 600 Kč

Popis produktu

MycoMedica Reishi extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!

Reishi (Ganoderma lucidum, lesklokorka lesklá) je jednou z nejceněnějších hub tradiční čínské medicíny. V překladu znamená„ božská houba nesmrtelnosti“. Její účinky se využívají již více jak 4.000 let. Díky biofermentaci a následnému zpracování metodou dvojité extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z reishi v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

- 30 % polysacharidů (min. 300mg/g)

- minimálně 3% triterpenů

 

Účinky podle tradiční čínské medicíny:

 •  doplňuje Qi a vyživuje Xue (krev)
 •  uklidňuje ducha Shen      
 •   transformuje Tan (hlen)
 •   posiluje Shen Jing (esenci ledvin)

TCM charakteristika:

 •     teplota – neutrální
 •     chuť – sladká a lehce hořká
 •     tropismus – Xin (srdce), Gan (játra), Fei (plíce), podle některých pramenů má tropismus i k Shen (ledvinám) či Pi (slezině)

Reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6−12 cm a jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název.

Reishi (Ganoderma) má domovinu v Asii, kde je nazývána též „božská houba nesmrtelnosti“. Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4000 let. Reishi (Ganoderma) je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu. A nebyla využívána jen v čínské medicíně, ale také jako mocný talisman pro štěstí a ochranu před vším zlým. Mniši v taoistických klášterech užívali Reishi (Ganoderma) před meditací, pro její schopnost uklidňovat duši Shen. Pro její schopnost regenerovat funkce organismu a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí.

Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj. Pro naši produkci používáme plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace účinných látek nejvyšší. U starších hub se koncentrace postupně snižuje a účinek není tak efektivní.

 

Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly. 

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU
Reishi - Ganoderma lucidum

 •     přirozená obranyschopnost – imunitní systém
 •     normální funkce oběhové soustavy
 •     normální hladina cholesterolu v krvi


Dávkování:

1 - 3 kapsle denně (děti od 3 do 15 let 1 kapsle denně)

- kapse užívejte na lačno (min.20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem

 
Obsah balení:

90 kapslí á 500 mg extraktu

 
Upozornění:
Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.